پنل چند فروشندگی پوشاکو

چرا فروش در پوشاکو

فروش در جامع ترین اپلیکیشن تخصصی پوشاک کشور

هزینه های کم

ما هوای شما را داریم تا با حداقل هزینه و کارمزد شعبه آنلاین فروشگاه فیزیکی خود را راه اندازی کنید..

اپلیکیشن اختصاصی فروشندگان

مدیریت فروشگاه شما در هر زمان و مکان در دستان شماست.
دانلود کنید...

پشتیبانی 24 ساعته

در هر ساعت از شبانه روز مراقب شعبه آنلاین فروشگاه شما هستیم.

پوشاکو چطور کار می کند ؟

فروش محصولات شما ، فقط در 4 مرحله

1

ثبت فروشگاه و افزودن محصول

2

مشاهده سفارشات دریافتی

3

ارسال سفارشات و تحویل به مشتری

4

دریافت پرداخت و رشد کسب و کار شما

شرایط و قوانین فروشندگان

فروشندگان محترم پس از طی مراحل عضویت می توانند محصولات خود را به همراه تصاویر آنها در اپلیکیشن بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است تمامی تصاویر ارسالی باید مطابق با شرایط عکاسی موجود در اپلیکیشن باشد، در غیر اینصورت تأیید نخواهد شد. توجه داشته باشید که برای سهولت در جستجوی کالاها از طرف خریدار و فروشنده، باید محصولات ثبت شده در دسته بندی مناسب خود قرار گیرد.


امور مالی :

2-1- حق الزحمه بازاریابی پوشاکو معادل 3 درصد از قسمت فروش همان کالا در اپلیکیشن می باشد. حق الزحمه پیش از احتساب مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می گردد. تبصره : حق الزحمه کالاهای پیشنهاد ویژه 1 درصد محاسبه می گردد.

2-2- مفروض است که کلیه قیمت های ارائه شده توسط فروشگاه بر روی سایت و اپلیکیشن پوشاکو، به صورت مقطوع و شامل مالیات بر ارزش افزوده بوده (در صورت عدم معافیت کالا) که مبلغ آن توسط خریدار نهایی پرداخت می گردد. بدیهی است پوشاکو هیچگونه مسئولیتی در قبال مالیات بر ارزش افزوده کالای فروش رفته به سازمان امور مالیاتی را ندارد. پوشاکو می بایست صورتحساب رسمی مربوط به حق الزحمه خود را به صورت دوره ای صادر نموده و تحویل فروشنده نماید.

2-3- مسئولیت دریافت وجه سفارشات از مشتریان بر عهده پوشاکو می باشد.

2-4- هزینه ارسال سفارشات بر عهده خریدار می باشد.

2-5- واریز مبلغ کالاهای به فروش رسیده، پس از تأیید خریدار صورت می پذیرد که حداکثر 7 روز پس از رسیدن سفارش به دست خریدار می باشد و چنانچه کالا توسط خریدار جهت تعویض عودت داده شود، این زمان بعد از تحویل مجدد محاسبه خواهد شد.

2-6- مبالغ سفارشات به شماره کارتی که بنام فروشنده و در اطلاعات فروشگاه ثبت شده است، توسط پوشاکو واریز می گردد.


فروش کالا :

3-1- فروش کالا به مشتری نهایی توسط فروشگاه صورت می پذیرد و پوشاکو صرفاً زیرساخت و بستر انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری نهایی بر عهده فروشنده می باشد و پوشاکو مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن را ندارد.

3-2- پیرو ماده 1 و ماده 5 قرارداد، بدیهی است در صورت صدور فاکتور در وجه پوشاکو و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تأیید پوشاکو نبوده و همچنین این مجموعه هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئولیت خسارات وارده احتمالی، به عهده فروشنده خواهد بود.


موارد خاص :

4-1- هر گاه که مشخص شد عملکرد فروشنده موجب اختلال در سامانه یا بی نظمی یا سلب اطمینان خریداران از سامانه می گردد، و همچنین در صورت تعطیلی فروشگاه و یا واگذاری پنل به غیر و یا نقض مفاد مقررات، پوشاکو می تواند نسبت به تنزیل پنل فروشگاه به سطح پائین تر و یا مسدود کردن پنل اقدام نماید و در این فاصله طرفین باید تعهدات جاری و تسویه حساب خود را به نحو کامل انجام داده و یا برای انجام آن به نحو مقتضی با یکدیگر توافق نمایند.

4-2- هیچگونه عذری برای تأخیر در اجرای این مقررات ( به استثناء حوادث قهریه) مورد قبول پوشاکو نخواهد بود. چنانچه در تعبیر و یا تفسیر و اجرای این موافقت نامه اختلاف نظر پیش آید، در ابتدا از راه مشورت دو طرفه و هم انديشي، اختلافات حل گردد در غير اينصورت نظر مراجع ذيصلاح در این خصوص تعیین کننده بوده و طرفين ملزم به رعایت و تبعیت از آن می باشند.

تعهدات فروشنده :

نشانی و اقامتگاه قانونی فروشنده دقیقاً می بایست مطابق اطلاعات ثبت شده در هنگام ثبت فروشگاه باشد و هرگونه تغییر در نشانی و اطلاعات تماس باید در سامانه اعمال گردد.

1-2- مسئولیت تعیین و درج قیمت کالا در اپلیکیشن پوشاکو بر عهده فروشنده می باشد و این قیمت ها می بایست رقابتی و حداقل برابر با قیمت های کالاهای همانند در سایر فروشگاه ها ( اعم از اینترنتی یا غیر اینترنتی ) باشد .

1-3- فروشنده تضمین می نماید که تمامی کالاهای تحویلی مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران تولید شده و یا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است . لذا کالاها سالم، نو و مطابق با توصیفات اعلام شده در سامانه از نظر کیفیت، رنگ، اندازه، جنس، نحوه نگه داری و شستشو و سایر ویژگی ها خواهد بود و چنانچه در این ارتباط خسارتی به پوشاکو یا مشتری نهایی وارد آید ، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود . خسارات موضوع این بخش قرار دارد ، پس از اتمام قرارداد نیز موضوعیت دارد .

1-4- فروشنده اعلام میدارد که مالک کالا بوده و معارض ندارد و قانونا حق بهره برداری و عرضه کالا های مربوطه را دارد و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می باشد .

1-5- فروشنده متعهد است در صورت ایجاد هرگونه تغییر در موجودی کالا ، قیمت ، تخفیف ، رنگ بندی و سایز بندی کالا های فروش آنلاین ، تغیرات را بصورت آنی در پنل فروشنده فروشگاه خود ثبت و اعمال نماید . در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارات وارده به پوشاکو و مشتری نهایی بر عهده فروشنده می باشد .

1-6- مسئولیت تولید اطلاعات کالا و درج آنها در پوشاکو به عهده فروشنده می باشد و همچنین پوشاکو و نمایندگان آن در شهر های مختلف می توانند با دریافت مبلغی توافقی نسبت به تولید محتوای فنی و تصویری محصولات و درج اطلاعات آنها در پوشاکو اقدام می نماید .

1-7- پوشاکو نسبت به انجام کنترل کیفیت کالاهای ارسالی فروشنده مسئولیتی نداشته و اقدام نخواهد کرد . تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن با سفارش ثبت شده ( اعم از رنگ ، سایز و سایر ویژگی های کالا ) پوشاکو نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود و بر مبنای نظر کارشناسی پوشاکو اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری صورت خواهد پذیرفت .

1-8- فروشنده موظف است کالا را با بسته بندی مناسب پستی و متناسب با وزن کالا، از طریق پست پیشتاز با درج اطلاعات دقیق پستی خریدار به همراه نام و نام خانوادگی و تلفن تماس وی، طی حداکثر 24 ساعت برای خریدار ارسال نماید. تبصره 1: در صورت عدم رعایت لفاف و بسته بندی مناسب با استانداردهای پستی، خسارات وارده به کالا بر عهده فروشنده می باشد. تبصره 2 : در صورت عدم ارسال به موقع سفارش به خریدار، پوشاکو میتواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید.

1-9- در جهت رعایت حقوق مصرف کننده و به دلیل خرید غیر حضوری؛ فروشنده متعهد می گردد درصورت درخواست مشتری بابت تعویض و یا مرجوع کالا تا قبل از 7 روز ( با توجه به شرایط مرجوعی کالا که در اپلیکیشن خریدار به تفصیل آمده است) پاسخگوی مشتری بوده و با مشتری همکاری لازم را به عمل آورد. تبصره1 : خریدار بعد از اطلاع رسانی و هماهنگی با کارشناسان پوشاکو، کالا را مستقیمأ به آدرس فروشنده و از طریق پست پیشتاز عودت می دهد. تبصره2 : فروشنده می بایست حداکثر ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت کالای بازگشتی، آن را مطابق انتخاب مشتری تعویض و یا مرجوع نماید. چنانچه فروشنده ظرف مدت مذکور اقدام لازم را انجام ندهد، پوشاکو می تواند از محل مطالبات فروشنده نسبت به عودت وجه کالا و هزینه حمل و نقل به مشتری اقدام می نماید. تبصره3: بدیهی است هزینه حمل و نقل کالاهای مرجوعی که قصوری از سمت فروشنده نبوده و کالا طبق سفارش ارسال شده ولی مشتری از خرید خود منصرف شده است، بر عهده خریدار می باشد.

نشانی و اقامتگاه قانونی فروشنده دقیقاً می بایست1-10- فروشنده موظف است قبل از فعال سازی فروش آنلاین یک کالا، حتمأ راهنمای سایز مطابق با آن کالا را طبق جدول خواسته شده تعریف نموده و اندازه نواحی تعیین شده را بر اساس سانتی متر در بخش راهنمای سایز آن کالا ثبت نماید. تبصره: چنانچه برای یک کالا راهنمای سایز تعریف نشده باشد و کالا از سوی خریدار ثبت سفارش شود، در صورت مرجوع شدن کالا توسط خریدار به دلیل عدم تطابق سایز ، کلیه هزینه های بازگشت و ارسال مجدد کالا بر عهده فروشنده خواهد بود.

1-11- فروشنده می تواند روزانه یک یا چند کالای خود را در بخش پیشنهاد ویژه ثبت نماید و این کالاها پس از بررسی توسط پوشاکو و دارا بودن شرایط پیشنهادات ویژه، در صفحه اصلی اپلیکیشن (استانی یا سراسری) نمایش داده خواهد شد.

1-12- فروشنده متعهد به حفظ کد فعال سازی و امنیت اطلاعات ورود به سامانه بوده و کلیه مسئولیت های ناشی از سوء استفاده از کد ورود به سامانه بر عهده فروشنده می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل یا اطلاع فروشنده از سوءاستفاده اشخاص ثالث، مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی وارده بر عهده خود فروشنده می باشد.

1-13- چنانچه هرگونه کالا، ژورنال، تصاویر و ... که مغایر با شئونات اخلاقی و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد در سامانه بارگزاری و یا از طریق مرسوله پستی ارسال شود، در صورت بروز هر گونه مشکل و یا توقیف مرسوله از سوی نهادهای امنیتی و نظارتی، مسئولیت پاسخگویی به مراجع زیربط و جبران خسارت مشتریان با فروشنده بوده و پوشاکو هیچگونه مسئولیتی در این موارد نخواهد داشت.

1-14- در صورت تمایل به تولید محتوا و یا تبلیغات، با استفاده از امکانات پوشاکو (فضاهای تبلیغاتی درون برنامه و ...) فروشنده می تواند درخواست خود را از طریق تلفنی و یا بخش پشتیبانی اپلیکیشن فروشنده ثبت نماید.

هنوز سوالات بیشتری دارید؟ برای تماس با ما راحت باشید.

زمان شروع کسب درآمد است.